Bizlerle hızlıca iletişime geçebilirsiniz.

Hemen Ara

Online Terapi

Online terapi; danışman ve danışanın aynı mekanda bulunamama durumunda gerçekleştirilen danışmanlık hizmetine denir. Danışmanlık hizmetinin yüz yüze verilemediği zamanlarda internetin imkânlarından yararlanılarak yapılır.

Online terapi acil müdahale ve kriz yönetimi gerektiren durumlar dışında terapist ile danışan arasında psikoterapinin ahlaki ilkelerine uygun olarak yapılır. Online terapi gerçek bir psikoterapi seansı nasılsa ona uygun şekilde gerçekleştirilir. Psikolog ile danışan uygun bir mekanda gizlilik ilkelerine bağlı kalarak seanslarını randevulaşarak gerçekleştirirler.

Online terapi ve yüz yüze terapi arasında işleyiş ve süre olarak bir farklılık bulunmamaktadır. Tek fark, danışanla görüşmelerin aynı oda içerisinde değil ekran üzerinden gerçekleştiriliyor olmasıdır.

ÖNEMLİ: Online terapi hizmetinden yararlanmak isteyen kişiler yalnız ve görüşme esnasında rahatsız edilmeyecekleri herhangi bir yeri ayarlamalıdırlar. Yine de bu mekanda bir takım düzenlemelerin yapılması gerekmektedir.

  • Psikoterapinin en önemli unsurlarından biri olan gizlilik ve mahremiyet bulunduğunuz mekanda sağlanmış olmalıdır.
  • Konuşmalarınızın diğer kişiler tarafından duyulmaması psikoterapi sürecinde rahat hissetmenizin en önemli unsurlarından biridir. O sebeple bulunduğunuz ortamda yalnız olmanız ya da ses yalıtımı konusunda iyi bir ortamda bulunmanız tavsiye edilmektedir.
  • Bulunduğunuz ortamın sessiz ve yeterince aydınlık olmasına dikkat edin.
  • Online terapi esnasında giyim şeklinizin yüzyüze seansa geldiğinizde olduğu gibi olmasına dikkat edin.
  • Seansların kalitesi ve kesinti yaşamama adına internet bağlantısının güçlü olmasına dikkat edin.
  • Görüşme esnasında odaya girip çıkan birilerinin olmaması ve görüşmenin ahenginin bozulmaması için gerekli önlemler aldın.
  • Acil durumların dışında cep telefonlarınızı sessize almanız iyi olacaktır.

Bizlerle hızlıca iletişime geçebilirsiniz.

İletişim Bilgileri

Adres

Fenerbahçe Mahallesi Bağdat Caddesi No:92 Cadde Suit K:3 D:8 Kadıköy/İSTANBUL

Telefon

+90 533 470 75 57

Mail

danismanhandannarman@gmail.com