Bizlerle hızlıca iletişime geçebilirsiniz.

Hemen Ara

Bireysel Danışmanlık

Bireysel danışmanlık, yetişkin bir bireyin kendinde var olduğunu hissettiği/düşündüğü duygusal durum rahatsızlıklarını ve psikolojik olarak yaşadığı eksiklikleri tedavi edebilmek amacıyla aldığı desteğin genel adıdır. Bir ruh sağlığı uzmanı ile yapılacak bireysel danışmanlık seanslarında kişilerin rahatsızlık duyduğu durumlar ve olaylar tüm açıklığıyla uzmanla paylaşılarak, bu durumun ortaya çıkmasının sebepleri ve sonuçları anlaşılmaktadır. Her bireyin yaşantısı boyunca yaş aralığı fark etmeksizin yaşayacağı birtakım problemlerden söz etmek mümkündür. Bazı dönemlerde kendimizi daha savunmasız, karamsar ve güçsüz hissetmemiz normaldir. Böyle zamanlarda bireysel danışmanlık sorunlarını görmezden gelmek yerine bireylerin kendini tanıması ve problemlerinin kaynağını anlamasına yardımcı olur. Bunun yanında bireylere sorunlarına karşı farkındalık kazandırmak, baş etme becerilerini geliştirmek, kişiler arası ilişkilerini güçlendirmek ve iç görü oluşturmak gibi konularda fayda sağlar. Seanslar, sorunun büyüklüğüne göre 8 ile 20 seans aralığında devam edebilir. Danışmanlık alan bireylerin psikolojik olarak daha iyi hissetmesi, ileride yaşayacağı sorunlar karşısında daha sakin olması ve bilinçli bir birey haline dönüşmesi hedeflenmektedir.

Genelde geçmişten günümüze gelen, özellikle bizim toplumumuzda var olan sorunları bütün detaylarıyla masaya yatırıp çözmeye çalışmaktan kaçınma, dahası sorunları dile getirmekten dahi imtina etme gibi bir durum söz konusudur. Ancak modern toplumda bu algıların çok büyük oranı kırılarak daha bilinçli, kendine daha çok değer veren ve bu değer için kendi sorunlarının üstesinden gelmek için her türlü bireysel terapi süreci kısmına hazır olan bireyler ortaya çıkmıştır.

Bireysel Danışmanlık Almanın Faydaları Nelerdir?

Bireysel danışmanlık almanın en büyük avantajı, kişinin kendisini o güne kadar tanımadığı pek çok noktasını keşfetmesini sağlamasıdır. Yani bir nevi bireyin kendi iç dünyasına yolculuk yapabilmesini sağlayan bu terapi seansları, bireyin var olan sorunlarına farklı pencerelerden bakmasını sağlayarak içsel olarak iyileşmesini ve dış dünyayla olan bağlantılarında daha iyi ilişkiler yakalayıp daha huzurlu bir insan olmasının yolunu açmaktadır.

Çünkü bu bireysel danışmanlık hizmetleri kısmında bireyler ister istemez karşılarındaki danışmanlar ile yaptıkları görüşmelerde sorunlarını en gizli kalmış detaylarına kadar paylaşma noktasına gelmektedirler. Böylelikle karşılarındaki uzman da kendileri hakkında çok daha detaylı analizlerde bulunarak kişilerin çıktıkları kişisel keşif dünyalarında daha mutlu ve sorunlarını aşmış daha bilinçli insanlar haline gelmelerine yardımcı olmaktadırlar.

Sonuç olarak yapılan her türlü terapide hedeflenen kısım, kişinin almış olduğu terapi sürecinde kendi sorunlarıyla baş edebilme noktasında çok daha güçlü bir hale gelmesi ve yakaladığı yeni bilinçle artık kendisine her noktada yeten ve sorunlarını nasıl çözeceğini çok iyi bilen bireyler haline dönüşmesidir.

Hangi Alanlarda Bireysel Danışmanlıktan Faydalanabilirsiniz ?

Bireysel danışmanlık alanları özet olarak şu başlıklar altında açıklanabilir;

  1. Depresyon
  2. Kaygı Bozukluğu
  3. Panik Atak
  4. Obsesif Kompulsif Bozukluk
  5. Sosyal Fobi
  6. Korku ve Fobiler
  7. İletişim Problemleri
  8. Sınav Kaygısı
  9. Kaygı, Travma ve Yas
  10. Travma Sonrası Stres Bozukluğu

Bizlerle hızlıca iletişime geçebilirsiniz.

İletişim Bilgileri

Adres

Fenerbahçe Mahallesi Bağdat Caddesi No:92 Cadde Suit K:3 D:8 Kadıköy/İSTANBUL

Telefon

+90 533 470 75 57

Mail

danismanhandannarman@gmail.com